Pro veřejnost

Lesní správa Lány obhospodařuje 5988,95 ha porostní půdy, myslivecky hospodaří ve třech honitbách. Jednou z honiteb je Lánská obora o celkové výměře 3003 ha. Téměř celá obhospodařovaná plocha se nachází v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko.

altánek v oboře ls lány - ilustrační obrázek pro činnosti pro veřejnost

Naučná stezka a demonstrační obůrka

V roce 2006 jsme vybudovali naučnou stezku, která návštěvníky provede po 4 km dlouhém okruhu, který je doplněn informačními tabulemi, jež obsahují fotografie z Lánské obory se zde chovanou zvěří a informace o ochraně přírody v CHKO Křivoklátsko. Součástí naučné stezky je demonstrační obůrka s vyhlídkou na zvěř, výběh s divokými prasaty a jezírko se sladkovodními rybami. Je zde možnost krytého posezení, zakoupení občerstvení, turistických známek a památečních předmětů.

Otevírací doba demonstrační obůrky

Sezóna: 1. 4.-15. 10.
Otevírací doba: PO-NE (vč. svátků) 9:00-19:00

Ceny vstupného do Demonstrační obůrky Lesní správy Lány

Děti do 3 let zdarma
Děti do 15 let 20 Kč
Dospělí 50 Kč
Roční rodinné vstupné (modrý pruh)                                                 (1 dospělí + 1 dítě od 3 do 15 let)
500 Kč
Roční rodinné vstupné (červený pruh)                                                 (1 dospělí + 2 děti od 3 do 15 let)
750 Kč
Roční rodinné vstupné (žlutý pruh)                                                    (2 dospělí + 2 děti od 3 do 15 let)                                                   pozn. každé další dítě od 3 do 15 let 150 Kč
1000 Kč

Pozn. Roční vstupenka je vystavena na jméno a je nepřenosná. Zakoupit si ji můžete přímo v Demonstrační obůrce. Obsluha DO je oprávněna si vyžádat průkaz totožnosti.

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ UZAVŘENA LÁVKA DEMONSTRAČNÍ OBŮRKY

Lávka

Ceny vstupného do demonstrační obůrky s výkladem

Komentovaná prohlídka pro dospělé/děti, 60 – 90 min 100 Kč / 50 Kč
Program pro školy, školky, tábory a zájmové kroužky, 90 min 50 Kč
Pedagogický dozor 50 Kč

Program pro základní školy, mateřské školy, tábory a zájmové kroužky přizpůsobujeme věku a potřebám dané skupiny (min. počet 10 osob).

Během programu se děti seznámí s chovanou zvěří v demonstrační obůrce. Dozví se zajímavosti ze života lesní zvěře, seznámí se s mysliveckými zvyky a formou her se přenesou do života zvěře.

Jak se k nám dostanete? Demonstrační obůrka leží cca 1,5 km od Lesní správy. Přístup k ní je pěšky po naučné stezce. Nebo po dohodě je možný vjezd autobusem.

Prosím vyplňte přihlášku (PRIHLASKA_DO) pro rezervaci konkrétního termínu a zašlete na: anna.polakova@lslany.cz, telefon: 605 264 169, fax. 313 502 012.

V obůrce nelze platit kartou. Vstup se psy na vodítku je povolen.

SVATBY v Demonstrační obůrce

Zarezervování termínu svatby pro rok 2024 je možné formou vyplnění rezervačního formuláře (REZERVACNI FORMULAR_svatba_1) a zasláním na email anna.polakova@lslany.cz

Před výběrem závazného termínu svatby lze po předchozí domluvě (tel.: 605 264 169 nebo email: anna.polakova@lslany.cz) navštívit Demonstrační obůrku Lánské obory.

Cena za svatební obřad za běžného provozu demonstrační obůrky: 6 900 Kč

Cena za svatební obřad při požadavku na uzavření demonstrační obůrky pro veřejnost: 15 000 Kč

Muzeum Lesní správy Lány

V současné době probíhá rekonstrukce budovy na Nových Dvorech, kde vznikne muzeum Lesní správy Lány. Návštěvníci zde budou mít možnost seznámit se s historií Lesní správy Lány, myslivostí a lesnictvím, zároveň zde vzniknou prostory vhodné pro lesní pedagogiku a přednášky pro veřejnost. Předpokládané otevření muzea je v roce 2025.