Pro veřejnost

Lesní správa Lány obhospodařuje 5988,95 ha porostní půdy, myslivecky hospodaří ve třech honitbách. Jednou z honiteb je Lánská obora o celkové výměře 3003 ha. Téměř celá obhospodařovaná plocha se nachází v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko.

altánek v oboře ls lány - ilustrační obrázek pro činnosti pro veřejnost

Naučná stezka a demonstrační obůrka

V roce 2006 jsme vybudovali naučnou stezku, která návštěvníky provede po 4 km dlouhém okruhu, který je doplněn informačními tabulemi, jež obsahují fotografie z Lánské obory se zde chovanou zvěří a informace o ochraně přírody v CHKO Křivoklátsko. Součástí naučné stezky je demonstrační obůrka s vyhlídkou na zvěř, výběh s divokými prasaty a jezírko se sladkovodními rybami. Je zde možnost krytého posezení, zakoupení občerstvení, turistických známek a památečních předmětů.

Otevírací doba demonstrační obůrky

Sezóna: 1. 4.-15. 10.
Otevírací doba: PO-NE (vč. svátků) 9:00-19:00

Pro skupiny 10 a více osob je možné zajistit otevření obůrky včetně odborného výkladu i mimo otevírací dobu. Doporučujeme sestavení skupiny podobné věkové kategorie z hlediska přizpůsobení výkladu.

Prosím vyplňte přihlášku (Přihláška exkurze) pro rezervaci konkrétního termínu a adresujte na: anna.polakova@lslany.cz, telefon: 605 264 169, fax. 313 502 012.

Vstupné: děti (od 3 do 15 let)      20 Kč                                                                                                                                     dospělí                          50 Kč

V obůrce nelze platit kartou. Vstup se psy na vodítku je povolen.

Muzeum Lesní správy Lány

V současné době probíhá rekonstrukce budovy na Nových Dvorech, kde vznikne muzeum Lesní správy Lány. Návštěvníci zde budou mít možnost seznámit se s historií Lesní správy Lány, myslivostí a lesnictvím, zároveň zde vzniknou prostory vhodné pro lesní pedagogiku a přednášky pro veřejnost. Předpokládané otevření muzea je v roce 2024.